Prowadzący - Kursy i szkolenia dla piekarzy i cukierników

Poznaj nasz zespół

Wiesław Kucia

Wiesław Kucia

Piekarz, technolog żywności

Z wykształcenia jest piekarzem, specjalizuje się w piekarstwie artystycznym. Swoją wiedzę ugruntował studiując Technologię Żywności i Żywienie Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Był wielokrotnym uczestnikiem i laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów w piekarstwie artystycznym.
Od 2008 jest właścicielem autorskiej szkoły w Lublinie. Prowadzi szkolenia piekarnicze w pracowni oraz w piekarniach w całej Polsce. Zajmuje się doradztwem technologicznym, opracowywaniem nowych receptur oraz udoskonalaniem produkcji w piekarniach.
Anna Kucia

Anna Kucia

Mistrzyni cukiernictwa, prowadzi szkolenia od 5 lat. Brała udział w wielu kursach cukierniczych w Polsce i za granicą, dzięki czemu ciągle rozwija technikę cukierniczą i zdolności artystyczne. Prowadzi szkolenia z monoporcji, tortów nowoczesnych, tart, eklerów, makaroników oraz tortów piętrowych. Jej ulubioną dziedziną cukiernictwa jest praca z czekoladą. Uwielbia opracowywać nowe receptury pralin i trufli, ciągle szuka nowych smaków i technik.
Sławomir Gołaszewski

Sławomir Gołaszewski

Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe. Pracował jako szef cukierni dla hoteli o najwyższym standardzie w Polsce, Tajlandii, Korei i Niemczech. Współpracował z Le Cordon Bleu w zakresie oceny postępów pracy uczniów i nauczania jako gościnny szef kuchni. Jego mocne strony to zdolności artystyczne i kreatywność. Jego główne umiejętności cukiernicze to czekoladowe eksponaty oraz innowacyjne ciasta i desery.
Jedną z najważniejszych nagród, jaką zdobył jest Złoty Medal za Najlepszy Tort Weselny w Tajlandii w 2006 roku. Interesują go nowinki i nowe trendy. Cały czas się dokształca w tej dziedzinie. Ukończył wiele kursów i szkoleń, czyta specjalistyczną prasę i książki oraz stara się być na bieżąco z rynkiem hotelarskim i cukierniczym na świecie.
Jest osobą zorganizowaną i systematyczną oraz proaktywną. Zadania do zrealizowania traktuje poważnie i z uporem, by dojść do wyznaczonego celu.
Jego doświadczenie i praca z pracownikami z różnych krajów i kultur nauczyło go zarówno dużej pokory jak i indywidualnego podejścia do każdego z osobna. Uważa, że można zrealizować najtrudniejsze zadania kulinarne jeśli zbudujemy zgrany zespół ludzi w którym wszystko jest w odpowiedni sposób przedstawione, wytłumaczone i przypilnowane.

An english - speaking trainer.
He has got over 30 years of professional experience. He was working as executive pastry chef for high standard hotels in Poland, Thailand, Korea and Germany. He cooperates with Le Cordon Bleu in making evaluation of students progress work and teaching as guest chef. His strong sides are artistic abilities and creativity. His main pastry skills are chocolate showpieces and innovative cakes and desserts.
One of the most important awards is Gold Medal for The Best Wedding Cake in Thailand in 2006.
Jacek Mucha

Jacek Mucha

Cukiernik z wykształcenia i z zamiłowania. W zawodzie ponad 20 lat doświadczenia, które zdobywał w cukierniach, renomowanych hotelach oraz prestiżowych restauracjach typu Fine Dinning, między innymi w Nolita Restaurant w Warszawie, gdzie pełnił funkcję szefa cukierni. Uczestniczył w wielu szkoleniach w Polsce i za granicą. Entuzjasta nieoczywistych połączeń technik, struktur i smaków. Inspirowany klasycznym cukiernictwem, łącząc je z nowoczesnością nadaje swój własny styl. Indywidualista, zwolennik swobody działania w dążeniu do osiągnięcia doskonałości smaku.
Sylwia Stachyra

Sylwia Stachyra

Absolwentka prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jednak prawniczką nie została, bo wybrała drogę swojej pasji, czyli gastronomię. W Wielkiej Brytanii zdobyła najwyższy dyplom kucharski, prowadziła tam swoją restaurację. Ukończyła kurs marynarski i pływała na superjachtach jako prywatny kucharz.
Aż w końcu trafiła pod skrzydła Gordona Ramseya, pracowała w jego restauracji w Londynie, w najstarszym hotelu Savoy. Po powrocie do kraju udowodniła swoje nieprzeciętne umiejętności wygrywając w maju 2018 r. program telewizyjny Top Chef. Co ciekawe jako druga kobieta w historii.
Dziś prowadzi własna firmę CookShe by Sylwia Stachyra. Ma pod swoim patronatem wiele restauracji w Lublinie i w Polsce. Prowadzi szkolenia dla amatorów i kucharzy. - Chcę zaszczepić w nich chęć do gotowania na najwyższym poziomie - tłumaczy. Aktualnie pracuje jako Chef Executive w Akademii Inspiracji MAKRO.
Magdalena Komorowska

Magdalena Komorowska

Ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym. Zdobyła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Lubosa, dodatkowo dyplom z rysunku w pracowni prof. Sztuki. Z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania dekoratorem cukierniczym. Jest laureatką konkursów tortów okolicznościowych Expo Sweet, dwukrotną wicemistrzynią Polski wśród dekoratorów cukierniczych oraz zdobywczynią nagrody publiczności. Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku, kreując codziennie nowe torty.
Anna Ligęza

Anna Ligęza

Nasza specjalistka od cukiernictwa wegańskiego.
Absolwentka Pedagogiki i Psychologii na UMCS w Lublinie. Posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Stąd zapewne u niej takie pokłady cierpliwości, opiekuńczości, ale i kreatywności.
Doświadczenie gastronomiczne zdobywała kończąc Liceum Zawodowe z uzyskanym tytułem kucharza zawodowego. Pracowała również w restauracjach w Polsce i za granicą.
Ze Szkołą Artystyczną związana już od kilku lat, aktywnie uczestniczyła w dziesiątkach kursów i szkoleń w Szkole i w innych placówkach szkolących.
Od kilku lat zadeklarowana wegetarianka, skąd wzięło się zapewne zainteresowanie cukiernictwem wegańskim, bezglutenowym i zdrowym😊
Dodatkowo posiada niesamowity smak i zdolności komponowania nieoczywistych połączeń smakowych.
Ania, poza cukiernictwem, interesuje się również ceramiką użytkową i w tym roku założyła swoją działalność pod nazwą GliniAnka, zajmującą się właśnie artystyczną ceramiką użytkową.
Kacper Barzyk

Kacper Barzyk

Cukiernictwem zajmuje się zawodowo od ponad 5 lat.
Niewątpliwy cukierniczy geniusz młodego pokolenia w Polsce.
Z wykształcenia jest wiertnikiem, ukończył studia wyższe na kierunku Inżynierii Naftowej i Gazowniczej na Akademii Górniczo-Hutniczej.
Podczas studiów w Krakowie podjął się pracy w kuchni pod okiem Szefa Piotra Ślusarza. Tam nabrał pierwszego doświadczenia związanego z profesjonalną gastronomią i tak właśnie zaczęła się jego kariera w tym interesującym,
pełnym przygód świecie.
Zdecydował się pójść w kierunku cukiernictwa, które wtedy nie było jeszcze tak popularne, jak choćby gotowanie, które wtedy miało swój złoty okres, jeśli chodzi o ilości programów w telewizji.
Zaczął od kursów online, które na najwyższym poziomie oferowała wtedy KICA (Kijów) i tak pochłonęło go cukiernictwo...
Następnym krokiem były kursy w Akademii Czekolady w Łodzi, aby teorie przekształcić w praktykę.
Po powrocie w rodzinne strony zaczął prace jako cukiernik w jednej z lepszych kawiarni w Gdyni, gdzie zajmował się głównie pracą z czekoladą, czyli praliny, tabliczki czekolady, a niedługo później do jego zadań należało kreowanie nowych propozycji, głównie torty entremet, czyli torty musowe, tarty oraz wypieki.
Ukończył kurs zatytułowany Basic Pastry Course w Kijowie, tam poznał wszelkie podstawy cukiernictwa od strony profesjonalnej, nowe metody, ciekawe techniki, w skrócie cukiernictwo na najwyższym poziomie.
W międzyczasie uczestniczył w wielu szkoleniach w Polsce a z czasem zaczął przy nich asystować.
I tak poznał Hansa Ovando. Zaczął z nim pracę w nowo otwartej szkole Bee Chef Pastry School w Barcelonie (obecnie Be Chef Pastry & Bakery School), gdzie został Głównym Asystentem, a po pół roku tzw. Chef Instructor.
Tam zdobył doświadczenie, które ukształtowało go jako cukiernika.
Miał okazję pracować z najlepszymi cukiernikami na świecie w swoich dziedzinach, takimi jak: cukiernictwo - Karim Bourgi, praliny - Andrey Dubovik i Ronya Belova, rzeźby z karmelu - Emmanuele Forcone, czekolada - Raulem Bernal, francuskie cukiernictwo - Michelem Willaumem, rzeźby czekoladowe - Martinem Chiffersem i wielu innymi.
Jako pierwszy Polak pojawił się w dość prestiżowym magazynie Dulcypas,"młodszej siostrze” So Good Magazine.
Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Swoją przygodę zawodową rozpoczął w 1994 roku w małej cukierni na terenie Gdańska. Obecnie jest szefem cukierni w Hotelu Haffner, w którym pracuje już osiemnaście lat.
W pracy liczą się dla niego pasja i możliwość poznawania ludzi, nowych technologii, wymiany doświadczeń oraz satysfakcja konsumentów. W czasie swojej drogi zawodowej odbył kilka szkoleń w Polsce i za granicą. Inspiracje czerpie z cukiernictwa hiszpańskiego i francuskiego. Wzoruje się na fachowcach ze świata, ale ceni także pracę polskich cukierników, kucharzy i piekarzy. Do jego najważniejszych sukcesów należą m. in. Mistrzostwo Polski w przygotowaniu deseru na talerzu w 2015r., mistrzostwo Polski cukierników w 2018r oraz reprezentacja kraju na Coppa del Mondo della Gelateria w 2016r. i 2020r. jako kapitan.
Anna Monika Kucia

Anna Monika Kucia

Fotograf kulinarny. Fotografuje wypieki swojego męża od 2008r., kiedy powstała Szkoła Artystyczna. Przygotowuje zdjęcia nowych projektów cukierniczych i piekarniczych wyrobów oraz tworzy fotorelacje ze szkoleń.
Anna Jędrzejewska

Anna Jędrzejewska

Z wykształcenia jest architektem krajobrazu, z zamiłowania cukiernikiem. Miłość do natury przeniosła z poprzednio wykonywanego zawodu i ogrody tworzy teraz na tortach. Najbardziej odnajduje się w dekoracjach kwiatowych z kremu maślanego, szczególnie w typie koreańskim. Jej pasją są także pierniki, a w ich dekoracjom nadaje swój własny styl. Prowadzi własną pracownię tortów - Słodkie Królestwo oraz szkołę dekorowania wypieków kremem maślanym.
Beata Tomasiewicz

Beata Tomasiewicz

Z wykształcenia i zamiłowania jest przyrodnikiem, stąd najczęściej inspiruje się pięknem natury. Swoją pasję do sugarcraftingu odkyła kilka lat temu, od tamtej pory najczęściej zgłębia i doskonali techniki pracy z papierem jadalnym i kwiatami cukrowymi. Współprauje z cukiernią atystyczną Babie Lato, gdzie zajmuje się stylizacją tortów weselnych. Jej prace biorą udział w sesjach zdjęciowych dla prestiżowych wydawnictw branży ślubnej.
Iga Sarzyńska

Iga Sarzyńska

Jest twórczynią i projektantką Pracowni Artystycznej Sarzyński. Córka Cezarego Sarzyńskiego – mistrza piekarskiego, który rozsławił słynnego kazimierskiego koguta zarówno w Polsce jak i na świecie. Jest absolwentką kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Swoje zainteresowania rozwijała w Akademii Baking Arts w San Francisco i Bonny Gordon School w Toronto. W 2014 Roku odbyła również szkolenie w Akademii Peggy Porschen w Londynie. Jej prace są publikowane w brytyjskich magazynach „Wedding Cakes” oraz „Cakes and Sugarcraft”. Od zawsze zakochana w sztuce dekorowania pierników, spełniła swoje największe marzenie - prowadzi w Toruniu butik ze swoimi małymi dziełami sztuki.
Patryk Szczepański

Patryk Szczepański

Jego przygoda z cukiernictwem zaczęła się ponad 10 lat temu. Doświadczenie zdobywał w hotelu Haffner w Sopocie pod okiem Michała Wiśniewskiego, który zaszczepił w nim chęć do dalszego doskonalenia umiejętności cukierniczych. Pracował również jako szef cukierni w Hotelu Hilton w Gdańsku, gdzie poznał fine dinning na najwyższym poziomie oraz jako doradca technologiczny w Akademii Czekolady w firmie Barry Callebaut w Łodzi. Szkolili go m. in. Ramon Morato, Mathieu Denrrick, Jordi Bordas, Jarek Nowakowski, Krzysztof Ilnicki. Obecnie właściciel firmy Pure Sugar.
Sławomir Korczak

Sławomir Korczak

Zamiłowanie do cukiernictwa i piekarstwa odkrył już we wczesnej młodości. Doświadczenie zdobywał w najlepszych polskich i angielskich restauracjach. Absolwent Akademii Kurta Shellera, finalista World Chocolate Masters 2015. Na stałe osiadł w Meksyku, gdzie miał okazję przygotowywać dania dla ekipy filmowej, podczas zdjęć do filmu Zorro. Na co dzień prowadzi w Meksyku własną piekarnię rzemieślniczą z europejskimi wypiekami.

Nasi Partnerzy

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w dowolnym momencie, a także dowiedzieć się więcej na ich temat